نمایشگاه آنلاین کاردستی سرا
نمایشگاه آنلاین کاردستی سرا
شهادت حضرت فاطمه زهرا5

نقاشی شهادت حضرت فاطمه زهرا

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

آموزش نقاشی شهادت حضرت فاطمه زهرا

در آموزش نقاشی دو مطلب مهم وجود دارد یکی نوع و ابزار نقاشی و دیگری مفهوم و منظور نقاشی ما در این مقاله به دنبال آن هستیم که روشها یا بهتر بگویم ابزار نقاشی برای به تصویر درآوردن یک مفهوم تاریخی به نام شهادت حضرت زهرای اطهر( س ) پس در این مقاله ما به دنبال آموزش نقاشی شهادت حضرت فاطمه زهرا برای کودکان هستیم.

ما در آموزش های هنر خودمان یک سری آموزش نقاشی داریم که برای هر موضوعی به کار می رود ما برای یاد دادن نقاشی به بچه ها از ابزاری استفاده می کنیم تا بچه نقاشی یاد بگیرند . اینکه یک تقسیم بندی جامع باشد اختلاف نظرها باعث می شود که روشهای اجرای نقاشی بسیار زیاد باشد. در گذشته در بین عوام چهار مدل نقاشی وجود داشته است . اما به مرور این روشها گسترش یافته و به اشکال دیگر هم پدیدار شد.

نقاشی دیواری
نقاشی روی کاغذ
رنگ آمیزی نقاشی
کاردستی نقاشی

این چهار نوع نقاشی را همه پدر و مادرها با بچه هایشان کار کرده اند اما روشهای دیگری هم وجود دارد برای ایجاد خلاقیت در کودکان حال سوال اینجا است. چرا باید برای نقاشی کردن با بچه هایمان وقت بگذاریم؟ نقاشی یک تجربه یادگیری فوق العاده برای کودکان است. این به بچه ها اجازه می دهد فرآیند خلاقیت را کشف کرده و خود را بیان کنند. بسیاری از رسانه های منحصر به فرد برای کشف وجود دارد، و اکنون زمان مناسبی برای کشف آنها با فرزندانتان است.

در مقاله ی آموزش نقاشی شهادت حضرت فاطمه زهرا به شما 20 تکنیک نقاشی که باید برای بچه ها امتحان کنید وجود دارد  را آموزش می دهیم که توصیه می شود شما هم آنها را امتحان کنید.

نقاشی با ظروف ~ هنر بهار:
نقاشی لاله
نقاشی با بسته بندی فوم ~ چاپ استایروفوم
نقاشی با کاکائو ~ نام “شکلاتی” من
نقاشی با چسب و نمک ~ رنگین کمان آبرنگ
نقاشی با چسب ~ هیولاهای چسب
نقاشی روی کاغذ مومی ~
نقاشی ویترای
نقاشی با توپ های اسباب بازی ~ Spikey Ball Painting
نقاشی روی نوار ~ Tape Resist Painting
نقاشی با رنگ خوراکی ~
نقاشی با حوله کاغذی
نقاشی با غذا ~ چاپ سیب زمینی
نقاشی در یک بطری ~ بدون مخلوط کردن رنگ
نقاشی با Bingo Dobbers ~ We Heart Earth
نقاشی با آبرنگ ~ کاردستی گل بشقاب کاغذی
نقاشی با دستمال کاغذی ~ کلاژ مربع
نقاشی با نور ~ مسیرهای درخشان
نقاشی روی قوطی حلبی ~ کاشت توت فرنگی DIY
نقاشی در کیف ~ ن
قاشی کیف حسی با توپ فنری
نقاشی مانند گوستاو کلیمت ~ درختان آقای کلیمت – سبک مهد کودک
نقاشی روی یک سطح منحصر به فرد ~ تولدت مبارک وندی اندرسون هالپرین
نقاشی با نمک و نور ~ نور نمک و بازی خمیر کاتر
در مقاله ی آموزش نقاشی شهادت حضرت فاطمه زهرا برای کودکان موضوعات نقاشی به دو دسته تقسیم می شوند یا موضوع داده می شود و یا موضوع آزاد است .برای آموزش آموزه های دینی می توان از این روشها استفاده کرد. از دیرباز پرده خوانی یکی از آموزش های تصویری در باره آموزه های دینی و تاریخ اسلام بوده است.
خب به بحث اصلی برگردیم یعنی نقاشی شهادت حضرت فاطمه زهرا برای آموزش نحوه شهادت حضرت زهرا (س) نقاشی ابزار بسیار خوبی است برای کودکان و نوجوانان .
روش رنگ آمیزی : اولین مطلب که برای کودکان کم سن و سال تر به نظر می رسد مفید باشد رنگ آمیزی تصاویر خام و نقاشی شده دیگران است. در این روش ها باعث می شود کودکان با رنگها و نحوه رنگ آمیزی آشنا شوند . این مرحله ابتدای آشنایی با هنر است که ممکن است کودک به راهنمایی شما در پیدا کردن رنگ مناسب نیاز داشته باشد[/vc_column_text][vc_column_text]در ادامه ی مقاله ی آموزش نقاشی شهادت حضرت فاطمه زهرا همراه ما باشید.

روش نقاشی کاردستی :

برای سنین بالاتر کودکان می شود از نقاشی کاردستی استفاده کرد که در بالا از ابزاری برای آن نام برده شده به طور مثال برای نقاشی حمله به خانه حضرت فاطمه (س) می توان در را با ماکارونی و چسب درست کرده و به جای حضرت زهرا (س) یک گل را نقاشی کرد و به جای مهاجمین شمشیر را نقاشی کرد و یا کاردستی آن را چسباند. ایجاد خلاقیت و ایجاد احساس در کودکان بایستی توام باشد . تعرفی از هنر است که می گوید هنر وقتی تجلی پیدا می کند که دل بلرزد در واقع در زمانی که ما آموزش مبانی دینی داریم و یا تاریخ صدر اسلام را درس می دهیم در کلاس هنر و یا ادامه همان کلاس اگر از بچه ها بخواهنیم که موضوع را با روش های مختلف به تصویر بکشند ایده های خلاقانه انان در باره این واقعه تاریخ اسلام شکوفا خواهد شد. ترکیب نقاشی و کاردستی یک عمل بسیار موفق در ارائه ایده ها خواهد بود .

 

نقاشی دیواری :

آموزش نقاشی با موضوع شهادت حضرت زهرا برای کودکان .قاشی دیواری و یا نقاشی بر روی وایت برد و تخته سیاه می تواند یک ایده بسیار جالب باشد . شما در این روش ها می توانید مشارکت را در اموزش با همکاری بقیه دانش آموزان داشته باشید به این نحو که به هر دانش آموز و یا کودکتان بگویید که در یک زمان معین بایستی در باره یک موضوع نقاشی بکشند. به هر نفر زمانی برای فکر کردن بدهید . زمانی برای نقاشی و زمانی برای تحلیل بقیه بچه ها اختصاص بدهید. روش نقاشی دیواری با سابقه بسیار طولانی در انتقال می تواند در این امر مفید باشد.
آموزش نقاشی با موضوع شهادت حضرت زهرا برای کودکان. نقاشی بر روی کاغذ روشی برای کودکانی با سن بیشتر: این روش عادی همه نقاشی ها است که ما می شناسیم. در این روش بچه ها می توانند مفاهیمی از نقاشی و سبک های آن را تجربه کنند. سبک هایی که در دنیا رواج دارند.

سبک هایی مانند:

1- رئالیسم واقع گرایی
2- امپرسیونیسم
3- برداشت گرایی
4- پست امپرسیونیسم
5- نئو امپرسیونیسم
6- اکسپرسیونیسم
7- اکسپرسیونیسم انتزاعی
8- کوبیسم «حجم گری»
9- فوتوریسم
10- ورتیسیسم
11- رومانتیسیسم
برای نقاشی شهادت حضرت فاطمه زهرا می توان از سبک های مختلف و ابزار مختلف استفاده کرد . ولی سبک پرده خوانی ما سبک هنر عامه است. در این تصویرها فاقد پرسپکتیو بوده و از قواعد نقاشی کلاسیک و یا مینیاتور ایرانی نیز پیروی نمی کردند و به طور کلی حول سه محور عاشقانه و حماسی و دینی دور می زند. و مینیاتور که آثار مذهبی آن بسیار فاخر می شوند. از هنرهای اصیل ایرانی است و اساتید بزرگی در این حوزه کار می کنند[/vc_column_text][vc_column_text]

در زیر چند نمونه از نقاشی شهادت حضرت فاطمه زهرا را مشاهده میکنید

درهمین راستا کاردستی سرا  در نظر دارد تا کاربران عزیز طرح و ایده های خودشون را با ادمین سایت درارتباط بگذارید و طرح ها و ایده های خودتون با اسم خودتون داخل سایت قرار بدهید  ،

 تا دیگران از ایده های شما استفاده کنند. شما میتوانید از درگاه های ارتباطی ک وجود دارد با ما در ارتباط باشید  و برای ما ارسال کنید.

این مطلب به صورت اختصاصی توسط نویسندگان کاردستی سرا جمع آوری و تولید شده است.

شما میتوانید مارو در اینستاگرام دنبال کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.