نمایشگاه آنلاین کاردستی سرا
نمایشگاه آنلاین کاردستی سرا
نقاشی میکروب کودکان کاردستی سرا

نقاشی میکروب برای کودکان | زمستان 1400

نقاشی میکروب برای کودکان به همراه تعریف میکروب |زمستان1400

شما میتوانید با یک آموزش ساده درباره  میکروب ها به کودکانتان آموزش بدهید، به این امید که بتوانید شیوع برخی از این بیماری ها را کاهش دهید یا حتی از آن جلوگیری کنید. در اینجا نحوه تعریف میکروب ها را برای بچه ها بیان میکنیم .

نقاشی میکروب کودکان کاردستی سرا

تعریف میکروب برای بچه ها؟

بزرگسالان می دانند که انواع مختلفی از ارگانیزم ها وجود دارند که می توانند باعث بیماری شوند: باکتری ها، ویروس ها، تک یاخته ها و حتی قارچ ها. مشخص است که برخی از میکروب ها از طریق هوا پخش می شوند، در حالی که برخی دیگر از طریق تماس با مایعات بدن مانند بزاق، مخاط یا خون پخش می شوند. در حالی که شما نمی توانید آن میکروب ها را ببینید، آنها قطعاً در آنجا هستند، فقط منتظر هستند تا ویران کنند.

فهمیدن این جملات برای کودکان خردسال  سخت است . به بیان ساده برای کودک توضیح دهید که “شما نمی توانید آنها را ببینید، اما آنها می توانند شما را بیمار کنند.”

میکروبها انواع مختلفی دارند و به شکل های متفاوتی ديده میشوند در اطراف ما موجودات زنده فراوانی زندگی میكند به راحتی ديده نمی شوند. برای دیدن آنها باید از میکروسکوپ کمک گرفت به این موجودات ریز که با چشم نمی توان آنها را دید میکروب می‌گویند.

 

 میکروب چیست ؟

میکروب از دو کلمه میکرو به معنی ریز و بیوس به معنی زیستن به وجود آمده است. در واقع میکروب یعنی موجود زنده ریز.
آموزش میکروب برای بچه ها نباید خسته کننده باشد و نباید هم سخت باشد. اگر شروع به صحبت در مورد تک یاخته‌ها کنید، بچه‌ها احتمالاً از اتاق خارج می‌شوند. در عوض، از مقایسه‌هایی استفاده کنید که واقعاً برای فرزندتان منطقی است، بر اساس تجربه زندگی فعلی‌اش. یکی از این فعالیت ها را برای زنده کردن میکروب های نامرئی انجام دهید


میکروب های زرق و برق:

 

برای این آموزش کافی است از خرده های کاغذ زرورق استفاده کنید . این آزمایش را امتحان کنید: خرده های زرورق را در دست یکی از کودکان بگذارید و به کودک آموزش دهید که با افراد دیگر ارتباط برقرار کند، درست مانند کاری که معمولا در مدرسه انجام می دهند. «در پایان روز، همه در همه جا زروزق داشتند. زرورق درست مثل میکروب است.


کاسه فلفل: 

روی یک کاسه آب فلفل بپاشید. از کودک بخواهید انگشتش را در کاسه فرو کند و فلفل را تماشا کند که به دست کودک شما می چسبد. سپس از بچه ها بخواهید دست های خود را با صابون بشویند و انگشت صابونی را در کاسه فرو کنند. فلفل دفع می شود. توضیح دهید که فلفل چگونه مانند میکروب است.

میکروب ها به چند دسته تقسیم می شوند ؟

میکروب:

باکتری ها دودسته هستند بعضی هاشون باعث بیماری نمیشن وبرای بدن مفید هستند ولی بعضی هاشون باعث بیماری میشن.
ویروس ها هم باعث بیماری میشن، اغلب بیماری های ویروسی دارویی برای درمان ندارن
گزارشگر: برای اینکه شما نتونید وارد بدن ما بشید باید چکار کنیم؟
میکروب : چند راه ساده وجود داره مهمترین اونها شستن کامل دست ها با آب و صابون قبل از غذا خوردن هستش، موقع سرفه و عطسه جلوی دهان رو بگیرید ،از خوردن خوراکی هایی که از سلامت اونها مطمین نیستید خودداری کنید.
گزارشگر: پس خیلی ساده میشه جلو ورود شما به بدنمون رو بگیریم
میکروب : بله ولی بهمون سادگی هم ما میتونیم وارد بدن شما بشیم و شما رو مریض کنیم

نقاشی ویروس

آموزش نقاشی ویروس:


ویروس چیست : ویروس یک موجود کوچک است که بسیار کوچکتر از هر چیزی است که می توانید ببینید. ویروس ها می توانند ما را بیمار کنند، اما آنها به تنهایی نمی توانند کاری انجام دهند – آنها برای زنده ماندن باید در داخل موجود دیگری (میزبانشان) زندگی کنند. برای انجام این کار، آنها باید وارد سلول های ما شوند.
ویروس ها شکل های مختلفی دارند. به زبان ساده آنها به شکل های مارپیچ ، دایره ای ، چند وجهی و… وجود دارند.
برای رسم یک ویروس (کرونا ویروس) ابتدا باید بدانیم این ویروس چه شکلی است. در زیر شکل واقعی ویروس کرونا را می توانید ببینید.

نقاشی ویروس برای کودکان

مواد لازم برای نقاشی ویروس:


1- برگه سفید A4
2- مداد
3- مداد رنگی
گام اول : در وسط کاغذ یک دایره بکشید (دایره را خیلی بزرگ یا کوچک رسم نکنید)
گام دوم: روی لبه های دایره خط هایی به سمت بیرون بکشید
گام سوم: روی هر خط یک دایره کوچک قرار دهید
گام چهارم: درون دایره نقطه های سیاهی قرار دهید
گام پنج : با مداد رنگی شروع به رنگ ویروس کنید
به همین سادگی شما تونستید یک ویروس کویید 19 را رسم کنید. با سلیقه خودتان ویروس را رنگ کنید، حتی میتوانید برای ویروی چشم و دهان هم بکشید.
ویروس شما میتواند لبخند بزند و یا عصبانی باشد. دایره های زیادی روی کاغذ رسم کنید و ویروس های زیادی رسم کنید. یک صفحه پر از ویروس هاس خندان و یا عصبانی با رنگ های متنوع دارید

نقاشی باکتری برای بچه ها
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *