نمایشگاه آنلاین کاردستی سرا
نمایشگاه آنلاین کاردستی سرا
ساخت تاج یا زهرا (س) با مقوای رنگی

آموزش ساخت کاردستی تاج یا زهرا

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

آموزش کاردستی سربند یا زهرا(س)

فرهنگ جبهه باید در بین جوانان ما زنده بماند. رمز یا زهرا(س) رمز پیروزی رزمندگان اسلام بود و سربند یا زهرا (س) مورد علاقه رزمندگان .در این مقاله ما به شما طرز تهیه چند نوع سربند را آموزش می دهیم که مختص دانش آموزان است آموزش کاردستی سربند یا زهرا (س).

[/vc_column_text][vc_single_image image=”12618″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”https://www.kardastisara.com/کاردستی-ساخت-تاج-یا-زهرا/”][vc_column_text]تعلیم و تربیت یاآموزش و پرورش از اهداف انبیاء الهی است . کلاسهای اموزشی و برنامه های آموزشی برای این هستند که تعلیم و تربیت در دانش آموزان به نحو احسن انجام بشود. یکی از این موارد تربیتی آموزش هنر است . ایجاد خلاقیت و سوق دادن دانش آموز و کودک ما به سمت تولید و تهیه ، کار بسیار مطلوبی خواهد بود اگر همراه آموزه های دینی و تقویت فرهنگ های داخل جامعه باشد، یکی از این فرهنگ ها که خود در زمان دفاع مقدس رواج پیدا کرد توسل به اهل بیت است . این توسلات به اشکال مختلف در میان جامعه ما نمود پیدا کرده است. و سرآمد تمامی این توسلات توسل به دخت گرامی پیامبر اکرم اسلام ( ص) است که با نماد سربند یا زهرا تجلی پیدا می کرد. نیاز است که کودکان ما این مردان آینده نیز با این فرهنگ آشنا بشوند . شاید یک رسالت باشد انتقال این تفکرات به نسل های بعد به نظر می رسد که در داخل کلاسها و یا خانواده ها ای ما نیاز است که به این مطلب پرداخته شود و چه ابزاری مناسب تر از کار دستی کودکانه. ما در این مقاله به سه نوع آموزش کاردستی سربند یا زهرا (س) پرداخته ایم. ما را دنبال کنید.
آموزش کاردستی سربند یا زهرا (س). برای تهیه سربند یا زهرا می توان از کاغذ یا پارچه استفاده کرد البته شما می دانید که در جبهه رزمندگان اسلام از نوع پارچه ای آن استفاده می کردند ما در اینجا با طرز تهیه هر دو نوع یعنی هم کاغذی و هم پارچه ای آشنا خواهیم شد.
آموزش کاردستی سربند یا زهرا (س). سربند یا زهرای (س) کاغذی

روش اول :

برای تهیه سربند کاغذی یا زهرا به وسایل زیر نیاز داریم
کاغذ رنگی خاکستری قرمز و سبز
چسب مایع
روبان
قیچی
پانچ
مداد
یک نوشته یا زهرا با خط مناسب[/vc_column_text][vc_single_image image=”12619″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]ابتدا دو تکه کاغذ را به شکل زیر با قیچی می بریم

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12620″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]سپس نوشته را مطابق شکل بریده روی کاغذ می چسبانیم

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12621″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]یک نوار کاغذی سبز به ابعاد 5 سانتی متر عرض و طول به اندازه عرض پیشانی کودک مان می بریم[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12623″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]بوسیله مداد محل سوراخ ها را علامت زده و سپس با پانچ آن را سوراخ می کنیم . نوشته یا زهرا (س) را درست در وسط نوار کاغذی سبز قرار داده و با چسب آن را هم می چسبانیم از داخل سوراخ های ایجاد شده نوارهای روبان را رد کرده و گره می دهیم سربند شما آماده است . حضرت زها (س) یارتان باشد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12625″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]آموزش کاردستی سربند یا زهرا (س) سربند یا زهرای (س) کاغذی

روش دوم :

برای تهیه سربند کاغذی یا زهرا به وسایل زیر نیاز داریم
کاغذ رنگی خاکستری قرمز و سبز
چسب مایع
روبان
قیچی
پانچ
مداد
شابلون الفبا یا برچسب های شابلونی
ماژیک
این روش مانند روش بالا است با این تفاوت که نوشته را با شابلون روی نوار کاغذی می کشیم
یک نوار کاغذی سبز به ابعاد 5 سانتی متر عرض و طول به اندازه عرض پیشانی کودک مان می بریم
بوسیله مداد محل سوراخ ها را علامت زده و سپس با پانچ آن را سوراخ می کنیم . نوشته یا زهرا (س) را درست در وسط نوار کاغذی سبز قرار داده و با چسب آن را هم می چسبانیم از داخل سوراخ های ایجاد شده نوارهای روبان را رد کرده و گره می دهیم مرکز نوار کاغذی را را با خط کش اندازه گرفته و متناسب با طول نوشته های شابلون محل را برای نوشتن آماده و نوشته یا چسب نمایید . سربند شما آماده است . حضرت زها (س) یارتان باشد.

 

در ادامه ی مقاله ی آموزش کاردستی سربند یا زهرا (س) همراه ما باشید.

آموزش تهیه سربند یا زهرای (س) پارچه ای:

رای تهیه سربند یا زهرای پارچه ای ما به وسایل زیر نیاز داریم:
نوار پارچه ای نازک ترجیحا پارچه های با درصد نخ پلاستیک بالا. توجه داشته باشید حتما بایستی نازک باشد. به ابعاد 5 در 80سانتی متر
یک نوشته کاغذی با متن یا زهرا مطابق سلیقه خودتان از نظر خط و کادر اطراف آن
روان نویس طراحی یا راپیت پنج دهم
ماژیک
مداد ب 6
خط کش[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12626″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]طرز تهیه ابتدا برای بدست آوردن مرکز نوار .نوار پارچه ای را گرفته از وسط تا می زنیم از قسمت تا خورده ده سانتی متر اندازه می گیریم و یک علامت کوچک می گذاریم . این کار را در طرف مقابل هم انجام می دهیم . حالا وسط نوار پارچه ای ما به اندازه 20 سانتی متر مشخص شده است.
نوشته کاغذی را زیر مرکز نوار پارچه ای گذاشته و آن را به نحوی فیکس کنید. با مداد ب6 از روی نوشته بر روی پارچه کپی کنید. هرچقدر دقت کنید کار زیبا تر می شود. سپس با روان نویس طراحی یا راپیت بایستی کناره های متن را خط بکشیم این کار برای این است که رنگ بر روی پارچه پخش نشود. بعد از اینکه اطراف نوشته را با راپیت خط انداختیم با پاژیک داخل نوشته ها را بصورت هاشور زدن رنگ می کنیم با اتمام رنگ سربند شما آماده است حظرت زهرا (س) یار و یاورتان باشد.

در ادامه ی مقاله ی آموزش کاردستی سربند یا زهرا (س) همراه ما باشید.

آموزش کاردستی سربند یا زهرا (س) پارچه ای و کاموا:

برای تهیه سربند یا زهرای پارچه ای با کاموا ما به وسایل زیر نیاز داریم ( روش دوم ):
نوار پارچه ای نازک ترجیحا پارچه های با درصد نخ پلاستیک بالا. توجه داشته باشید حتما بایستی نازک باشد. به ابعاد 5 در 80سانتی متر. در انتخاب پارچه بایستی رنگ کاموا مد نظر باشد هر چه تضاد رنگ آن بیشتر باشد زیبا تر خواهد شد.
یک نوشته کاغذی با متن یا زهرا مطابق سلیقه خودتان از نظر خط و کادر اطراف آن خط نستعلیق نسخ یا کتابی.
مداد ب 6
خط کش
کاموا با رنگ متضاد پارچه
سوزن خیاطی
ماژیک ( اختیاری )
طرز تهیه ابتدا برای بدست آوردن مرکز نوار پارچه ای .نوار پارچه ای را گرفته از وسط تا می زنیم از قسمت تا خورده ده سانتی متر اندازه می گیریم و یک علامت کوچک می گذاریم . این کار را در طرف مقابل هم انجام می دهیم . حالا وسط نوار پارچه ای ما به اندازه 20 سانتی متر مشخص شده است.
نوشته کاغذی را زیر مرکز نوار پارچه ای گذاشته و آن را به نحوی فیکس کنید. با مداد ب6 از روی نوشته بر روی پارچه کپی کنید. هرچقدر دقت کنید کار زیبا تر می شود. کادر اطراف نوشته یا قاب آن را هم می توان به همین روش ترسیم کرد. حالا با کاموا و سوزن خیاطی می توان به دو طریق اسم مبارک خانم فاطمه زهرا (س) را بر روی پارچه نوشت. ابتدا ساده ترین روش که دور نوشته ها را با کاموا کوک می زنیم و داخل آن خالی و می توانید با ماژیک هم رنگ نمایید. نوع دوم که م ی شود آن را تهیه کرد با کوک تمامی قسمت نوشته را پر کرد سربند زیبای یا زهرای (س) شما آماده است التماس دعا.[/vc_column_text][vc_column_text]

درهمین راستا کاردستی سرا  در نظر دارد تا کاربران عزیز طرح و ایده های خودشون را با ادمین سایت درارتباط بگذارید و طرح ها و ایده های خودتون با اسم خودتون داخل سایت قرار بدهید  ، تا دیگران از ایده های شما استفاده کنند.

شما میتوانید از درگاه های ارتباطی ک وجود دارد با ما در ارتباط باشید  و برای ما ارسال کنید. این مطلب به صورت اختصاصی توسط نویسندگان کاردستی سرا جمع آوری و تولید شده است.

شما میتوانید مارو در اینستاگرام دنبال کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.