نمایشگاه آنلاین کاردستی سرا
نمایشگاه آنلاین کاردستی سرا

کاردستی شب یلدا ریسه هندوانه

کاردستی شب یلدا ریسه هندوانه

در این بخش میخواهیم به کاردستی شب یلدا ریسه هندوانه  در کاردستی سرا بپردازیم.

یک ایده ی ساده ی دیگر برای درست کردن کاردستی شب یلدا، ریسه هایی به شکل هندوانه است. شب یَلدا یا شب چلّه یکی از کهن‌ترین جشن‌های ایرانی است. در این جشن، طی شدن بلندترین شب سال و به دنبال آن بلندتر شدن طول روزها است.  نام دیگر این شب «چِلّه» است، زیرا برگزاری این جشن، یک آیین ایرانی‌است. خانواده‌های ایرانی در شب یلدا، معمولاً شامی فاخر و انواع میوه‌ها و رایج‌تر از همه هندوانه و انار را مهیا و دور هم سرو می‌کنند. پس از سرو تنقلات، شاهنامه‌خوانی، قصه‌گویی بزرگان خانواده برای دیگر اعضای فامیل و همچنین فال‌گیری با دیوان حافظ رایج است.
بر همین اساس ما به شما یک کاردستی ساخت هندوانه شب چله با کاغذ را آموزش می دهیم. ابتدا دو نیم دایره با مقواهایی به رنگ قرمز و سبز یا صورتی و سبز درست می کنیم. و سپس آنها را روی هم می چسبانیم. هندوانه ی شب یلدای شما آماده است. میتوانید با مقوای سیاه تخمه های هندوانه را ببرید یا با رنگ آنها را بکشید. با پانچ دو سر هندوانه ها را سوراخ کنید و با نخ یا کاموا یا هرچیز دلخواه به هم متصل کنید. کاردستی شب یلدا ریسه هندوانه
در همین راستا کاردستی سرا  در نظر دارد تا کاربران عزیز طرح و ایده های خودشون را با ادمین سایت در ارتباط باشید و طرح ها و ایده های خودتون با اسم خودتون داخل سایت قرار بدهید تا دیگران از ایده های شما استفاده کنند. شما میتوانید از درگاه های ارتباطی که وجود دارد با ما در ارتباط باشیدو برای ما ارسال کنید. وب سایت رادیوکودک نیز به همین مطلب اشاره دارد.
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *