کاردستی سرا
کاردستی کبوتر کاغذی

 

سلام گفتم برای اینکه توجه شما را به خودم جلب کنم. از اسم خارجی استفاده کنم وگر نه این اوریگامی همان موشک کاغذی های خوردمان است. کاردستی های کاغذی . در حدود های سال صد میلادی بود که چینی ها کاغذ را ساختند

ولی این ژاپنی های تیز هوش قرنها بعد هنر تا کردن کاغذ را برای ساختن شکل های مختلف استفاده کردند. زیاد سرتان را درد نیاورم امروز می خواهم درباره ساختن کاردستی کاغذی (آموزش کاردستی با کاغذ)آموزش بدهم ساخت کاردستی کبوتر اونم از نوع کاغذیش.

 

ساختن اوریگامی یا کاردستی 

های کاغذی فواید زیادی دارد از جمله برای کودکان موارد متعددی را می‌توان نام برد. این هنر سرشار از چیزهای مختلفی است برای افزایش خلاقیت که استفاده از آن به‌خصوص در دوران کودکی و دبستان که می‌تواند باعث بروز شکوفایی استعداد در کودکان بشود.

در بسیاری از مراکز آموزشی کشورهای مختلف جهان این رشته را در برنامه‌های درسی برای کودکان قرار گرفته است.
اوریگامی یا همان کاردستی کاغذی (آموزش کاردستی با کاغذ)ترکیبی از علم وهنر است و به‌نوعی هردو نیمکره مغز را فعال می کند مربوط می‌شود.
برای ساخت اوریگامی یا همان کاردستی کاغذی به هردو دست نیاز داریم پس تمرین اوریگامی تمرینی مناسب برای مغز به حساب می آید .

اوریگامی یا همان کاردستی کاغذی نه‌تنها در پرورش هوش بچه‌ها مفید است، بلکه برای کودکان استثنایی و با بهره هوشی کم هم بسیار مفید و آموزنده است.

فایده های اوریگامی  برای کودکان

پرورش هوش در بچه ها :

اوریگامی (کاردستی کاغذی) به هردو نیمکره مغز مربوط می شود و و با توانمند کردن هر دو نیمکره مغز به حل مسائل پیچیده کمک می کند و تمرین ورزشی خوبی برای مغز به حساب می آید..

 

تقویت مهارت ودقت در کودکان :

در اوریگامی (کاردستی کاغذی) برای ساخت مجسمه های کاغذی لازم است از الگوی کار به دقت پیروی شود زیرا امکان گذر کردن از یک مرحله یا حذف مرحله قبلی وجود ندارد. پیدا کردن مهارت آموزشی است که لازمه بسیاری از مراحل زندگی کودکان در طی رشد آنان است.

تقویت تمرکز :

در اوریگامی (کاردستی کاغذی) تا کردنها ی پشت سر هم کاغذ و تمرکز بر ساخت یک شکل مشخص سبب افزایش بیشتر تمرکز کودک و همچنین جلوگیری از استرس وی می گردد.

 

تقویت تجسم هنری :

در اوریگامی (کاردستی کاغذی) کاردستی های ساخته شده به شکل ظاهری موجودات شباهت زیادی دارد به همین علت سبب پرورش ذائقه بصری کودک که مبنایی برای آشنایی و انجام هنر های زیبا و گرافیک می شود.

 

بالا بردن اعتماد به نفس :

در اوریگامی (کاردستی کاغذی) اگر کار به شکل گروهی انجام شود موجب افزایش اعتماد به نفس کودک و تقویت مهارت های اجتماعی و معاشرت جمعی وی می گردد.

 

بالا بردن میزان  خلاقیت کودک :

در اوریگامی (کاردستی کاغذی)  ما  به کودکان پیگیری در کار و خلاقیت را آموزش می دهیم. در اوریگامی یک تکه کاغذ به دفعات و به شکلهای مختلف تا می شود تا اشکال مجسمه های کاغذی به دست آید.

آموزش صبر کردن:

در اوریگامی (کاردستی کاغذی)با تا کردن های پیاپی کاغذ مطابق الگوها و نقشه های و دستورالعمل آن ، کودکان یاد می گیرند که تا پایان کار ساخت اوریگامی صبور باشند و کار خود را پیگیری کنند.

کاردستی کبوتر

 دوست دارید کبوتر کاغذی بسازید من در اینجا دو روش تهیه کبوتر کاغذی را یاد می دهم من به زبان ساده می گویم . عادت ندارم کلاس بگذارم بگویم اوریگامی! همان کاردستی کبوتر بهتر است.

در این یاد داشت ما دو روش ساخت   کاردستی کبوتر را آموزش می دهیم امیدوارم که برایتان مفید باشد . برای مربیان و معلمان و خانواده ها نیز فوق العاده مفید است انشاالله که خوشتان بیاید.

 

یه روش ساده  در مورد اینکه یک کبوتر اوریگامی (کاردستی کبوتر)  راچگونه درست کنیم لطفا ما را دنبال کنید تا با یک راهنمایی کوچک و دقیق ، چگونه یک کاردستی کبوتر را سریع و آسان بسازیم.

 وسایل مورد نیاز: کاغذ رنگی یک طرفه؛ قیچی؛ یک ماژیک مشکی

. چگونه کاردستی کبوتر بسازیم: روش اول یک کاغذ مربعی شکل یا کاغذ اوریگامی مخصوص تهیه کنید).سخت نگیرید کاغذ رنگی خودمان یا هر کاغذ مناسب دیگه( در این نسخه کاغذ از یک طرف صورتی کم رنگ و از طرف دیگر سفید است. البته می توانید از کاغذ دو رو هم استفاده کنید، اما کبوتر وقتی از کاغذ سفید استفاده می شود جالب تر به نظر می رسد.

 

چگونه کاردستی کبوتر بسازیم -روش اول:

البته می توانید از کاغذ دو رو هم استفاده کنید، اما کبوتر وقتی از کاغذ سفید استفاده می شود جالب تر به نظر می رسد.

یک کاغذ مربعی شکل را مقابل خودتان قرار دهید.

آن را از وسط به پهلو تا بزنید تا خط مرکزی را مشخص کنید، اگر کاغذ شما رنگی است طوری کاغذ را تا کنید که رنگ سفید در وسط قرار بگیرد.

کاردستی کبوتر1

کاغذ را باز کنید و گوشه های بالایی را تا کنید و آنها را در امتداد چین مرکزی قرار دهید.

کاغذ را دوباره از وسط تا کنید، اما این بار گوشه ها را به سمت داخل تا کنید.

کاغذ را به صورت شکل زیر دوباره تا بزنید

کاردستی کبوتر3

برای راحتی شما به صورت افقی باز کنید. از قیچی برای ایجاد برش در امتداد خط مشخص شده در عکس استفاده کنید. باید هر دو طرف کاغذ تا شده را یکجا برش دهید.

کاردستی کبوتر

قسمت جلوی کاغذ را کمی بالا بیاورید و تا کنید.

کاردستی کبوتر5

سپس، سمت عقب.

گوشه جلو را به عقب بچرخانید و یک تا کنید. آن را تا کنید تا منقار کوچک کبوتر دیده شود. برای تکمیل، با ماژیک یک چشم بکشید.

کاردستی کبوتر9

کاردستی کبوتر کاغذی

روش دوم:

کبوتر اوریگامی ( کاردستی کبوتر) برای بچه ها با آموزش گام به گام: روش دوم در این روش از کاغذ اوریگامی کاغذ رنگی یا سفید یا یک طرفه نیز استفاده می کنیم.

با این حال، دو طرفه نیز مناسب است، چرا که در این صورت پرنده سینه سفید زیبایی خواهیم داشت.

یک تکه کاغذ مربعی با هر اندازه ای در مقابل خود قرار دهید.

با اتصال گوشه های مخالف آن را از وسط تا کنید. یک تا بزنید، سپس یک بار دیگر آن را تا کنید و دو گوشه دیگر را به هم متصل کنید تا چین های متقاطع روی کاغذ ایجاد شود.

کاغذ را به صورت مثلثی تا شده بگذارید.

کاردستی کبوتر11

هر دو گوشه را به طرفین تا کنید و یک چین کوچک ایجاد کنید. مانند شکل زیر

کاردستی کبوتر12

حالا یک گوشه را به سمت راست به عقب بکشید.
آن را از وسط تا کنید، قسمت بالایی را به قسمت پایین متصل کنید.

 

کاردستی کبوتر13

همانطور که در عکس نشان داده شده است آن را به سمت بالا تا کنید.مانند شکل زیر

کاردستی کبوتر14

سپس

کاردستی کبوتر113

قسمت پشتی را به همین ترتیب تا کنید. کبوتر اوریگامی ( کاردستی کبوتر) تقریباً کامل شده است. گوشه جلویی را به سمت پایین تا کنید تا منقاری ایجاد شود و یک چشم بکشید.

کاردستی کبوتر132

کاردستی کبوتر133

کاردستی کبوتر130

( کاردستی کبوتر) این نوع کبوترها را می توانید از کاغذ بسازید – بسیار آسان و سریع است.

ارسال یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *