نمایشگاه آنلاین کاردستی سرا
نمایشگاه آنلاین کاردستی سرا
آموزش کاردستی قایق با کاغذ

آموزش کاردستی قایق با کاغذ

در آموزش کاردستی قایق با کاغذ شما می توانید قایق های زیبایی بسازید،ساختن این قایق های کاغذی بسیار سرگرم کننده است! تنها با پنج دقیقه و یک ورق کاغذ A4 معمولی، می توانید یک کاردستی قایق کوچک زیبا را که در واقع روی آب شناور است بسازید ولذت ببرید.

قایق های کاغذی

این قایق یک کاردستی زیباست که سریع و ساده است – و واقعا یک سرگرمی ساده و زیبا برای بچه هاست.
شما می توانید با قایق های کاغذی در حمام، در سینک یا حتی بیرون در یک گودال بازی کنید. یا می توانید آنها را خشک نگه دارید و روی زمین با آنها بازی کنید تا ماندگاری بیشتری داشته باشند. از یک حوله یا پتو آبی، اقیانوسی عالی می توانید بسازید و تعداد زیادی از این قایق های کاغذی را درست کرده و با فرزند دلبندتان ساعت ها بازی کنید.

آموزش کاردستی قایق کاغذی:

برای ساختن یک قایق کاغذی فقط به یک چیز نیاز دارید:

یک ورق کاغذ رنگی ( برای ساخت این قایق نیازی به چسب و یا قیچی ندارید).

گام اول آموزش کاردستی قایق با کاغذ : ابتدا کاغذ خود را از وسط تا کنید، سپس دوباره آن را باز کنید

گام دوم در آموزش کاردستی قایق کاغذی:  سپس مانند عکس های زیر آن را از جهت عرض تا بزنید(کاغذ را در جهت دیگر تا بزنید)همانطور که در عکس زیر نشان داده شده است، کاغذ را بچرخانید، به طوری که تا شده در بالا باشد.

گام سوم آموزش کاردستی قایق با کاغذ: هر یک از گوشه های بالایی را بردارید و به سمت پایین تا کنید تا لبه ها با چین مرکزی هماهنگ شوند

گام چهارم آموزش کاردستی قایق با کاغذ : یک لایه از گوشه پایین را بردارید و آن را به سمت بالا تا کنید.

آموزش کاردستی قایق با کاغذ8

گام پنجم آموزش کاردستی قایق با کاغذ: کاغذ تا شده را برگردانید. باید دو بال کوچک در پشت مثلث وجود داشته باشد. همانطور که در عکس زیر نشان داده شده است، آن لبه های کوچک را به صورت مورب تا کنید.

آموزش کاردستی قایق با کاغذ9

گام ششم آموزش کاردستی قایق با کاغذ: گوشه پایین باقی مانده را بردارید و آن را به سمت بالا تا کنید.

آموزش کاردستی قایق با کاغذ100

گام هفتم آموزش کاردستی قایق با کاغذ : کاغذ تا شده را بردارید و انگشت شست خود را در دهانه پایین قرار دهید. به آرامی انگشتان شست خود را از یکدیگر جدا کنید و در حین حرکت کاغذ را از هم جدا کنید.

]گام هشتم آموزش کاردستی قایق با کاغذ: همانطور که در عکس زیر نشان داده شده است، پس از پایان کشیدن، کاغذ باید دوباره صاف باشد. انگشتان خود را در امتداد تمام چین ها بکشید، فشار دهید تا مطمئن شوید که کاملا صاف است و تمام لبه ها تا شده اند.

آموزش کاردستی قایق با کاغذ1011

گام نهم آموزش کاردستی قایق با کاغذ : از نقطه پایین شروع کنید، یک لایه از کاغذ تا شده را بردارید و نقطه پایین را به سمت بالا بیاورید تا به نقطه بالایی برسد، مطمئن شوید که تمام لبه ها در یک راستا قرار دارند. در امتداد لبه فشار دهید تا یک تا شود.

آموزش کاردستی قایق با کاغذ00

آموزش کاردستی قایق با کاغذ10110

]گام دهم آموزش کاردستی قایق با کاغذ : کاغذ را برگردانید. سپس نقطه پایین باقیمانده را بردارید و آن را بالا بیاورید تا به نقطه بالایی برسد، دوباره مطمئن شوید که تمام لبه ها در یک راستا قرار دارند. در امتداد لبه فشار دهید تا یک تا شود.

آموزش کاردستی قایق با کاغذ105

گام یازدهم آموزش کاردستی قایق با کاغذ : کاغذ تا شده را بردارید و انگشت شست خود را در دهانه پایین قرار دهید. دوباره به آرامی انگشتان شست خود را از یکدیگر جدا کنید و در حین حرکت کاغذ را از هم جدا کنید.

گام دوازدهم آموزش کاردستی قایق با کاغذ : همانطور که در عکس زیر نشان داده شده است، پس از پایان کشیدن، کاغذ باید دوباره صاف باشد.

آموزش کاردستی قایق با کاغذ107

گام سیزدهم :یک بار دیگر، انگشتان خود را در امتداد تمام چین ها بکشید و فشار دهید تا مطمئن شوید که کاملا صاف است و تمام لبه ها تا شده اند.

گام چهاردهم :کاغذ تا شده را بردارید. در نقطه بالایی، 2 طرف کاغذ تا شده را از هم جدا کنید. همانطور که آن را از هم جدا می کنید، همانطور که در عکس زیر نشان داده شده است، باید به شکل قایق باز شود.

آموزش کاردستی قایق با کاغذ109

آموزش کاردستی قایق با کاغذ111

در صورت نیاز، کاغذ را تنظیم کنید تا مطمئن شوید که به شکل قایق است، سپس در امتداد لبه‌های پایین فشار دهید تا از هر طرف تا شود.

آموزش کاردستی قایق با کاغذ112

قایق کاغذی شما کامل است!

آیا می توانید چیزهایی را در قایق های کاغذی قرار دهید؟

به نوعی اگر قصد دارید قایق های خود را در آب قرار دهید، هر چیزی که در قایق ها قرار می دهید باید واقعا سبک باشد در غیر این صورت قایق ها واژگون می شوند. می توانید افراد کاغذی ما را برش دهید تا در قایق های خود قرار دهید… یا احتمالاً اسباب بازی های کوچک کوچک. اما نمی‌توانم قول بدهم که قایق‌ها با اسباب‌بازی‌ها در آب عمودی بمانند.

اگر با قایق‌ها روی زمین (و نه در آب) بازی می‌کنید، می‌توانید آن‌ها را با انواع اسباب‌بازی‌های سرگرم‌کننده و کوچک بار کنید. فیگورهای لگو، هاچیمال های کوچک یا حتی پولی پاکت ها را امتحان کنید!

یعد ساخت این کاردستی قایق کاغذی وقتی بچه‌هایم از مدرسه به خانه برگشتند، همه قایق‌های کاغذی من را روی زمین دفتر دیدند (زیرا بهترین کاردستی‌های من در آنجا انجام می‌شود!)، و برای ساختن آنها بسیار هیجان‌زده شدند! کودک 5 ساله من برای ساختن کاردستی کوچک است، بنابراین من فقط یکی از قایق های کاغذی ام را به او دادم.

اما بچه های 7 و 9 ساله من خودشان را به تنهایی تا کردند و عالی به نظر می رسیدند!در این رابطه بخوانید کاربرد کاردستی در پرورش کودکان

سپس بچه های من تمام کوسن های مبل را جمع کردند و یک قلعه غول پیکر برای قایق های کاغذی خود ساختند.

چرا که چرا برای قایق های کاغذی خود یک قلعه اقیانوس درست نکنید!؟ آن‌ها قایق‌هایشان را با اسباب‌بازی‌های کوچک بار می‌کردند و من صدای بازی کردن با «به زمین نگاه کن!» شنیدم. تمام مدتی که داشتم شام درست می کردم.

پیشنهاد میکنم شما همین همین حالا این کاردستی زیبا رو در تعداد زیاد درست کنید. و برای بچه هاتون لحظات زیبایی رو بسازید.

از کاردستی قایق کاغذی میتوانید برای تزیین اتاق کودکتان هم استفاده کنید. تعدادی قایق کاغذی با رنگ های مختلف درست کنید و در کمد و کنار تخت خواب کودکتان قرار دهید. یک تزیین ساده ولی زیبا. حتی میتوانید سازه های کودکانتان را در اتاق خوابشان قرار دهید.

با ساختن قایق کاغذی میتوانید ضمن بالا بردن مهارت های کودکانتان ، سرگرمی راحت و بی خطری در این روزهایی که بچه ها در خانه هستن ونیاز به بازی دارند را فراهم کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *