نمایشگاه آنلاین کاردستی سرا
نمایشگاه آنلاین کاردستی سرا
آموزش کاردستی ابر 8

آموزش کاردستی ابر

آموزش ساختن کاردستی ابر

1-آموزش کاردستی ابر و باران

اگر به دنبال یک کاردستی کاغذی سرگرم کننده برای آموزش آب و هوا به بچه ها هستید، این کاردستی ابر با کاغذ رنگی بارانی را دوست خواهید داشت. این کاردستی آسان کاغذی برای آموزش آب و هوا و ابرها به بچه ها عالی است.

تصمیم گرفتیم امروز با شما یک کاردستی ابر با کاغذ رنگی برای بچه ها انجام دهیم. از آنجایی که من با بچه ها در ارتباط هستم، میدانم که از انجام چنین کاردستی هایی لذت می برند،

اینها یک بازی عالی برای یک روز بارانی خواهند بود … ها! و یا درست کزدن آن در بهار یا پس از خواندن کتاب هایی در مورد آب و هوا سرگرم کننده است.

اگر می‌خواهید با فرزندتان یا بچه های مهدکودک درست کنید، اگر مثل من با بچه ها در ارتباط هستید، ادامه دهید! من از این ایده در اینجا الهام گرفتم، اما چند تغییر و اضافه کردم.

چگونه با توپ های پنبه ای ابر بسازیم

مواد لازم

چسب یا چسب  حرارتی کنید

پنبه

مقوا سفید( یک برگه)

ماژیک

نکته : چه در حال ساختن ابرهای کرکی و بره مانند برای پروژه کاردستی کودکان پیش دبستانی باشید،  و یا ابرهایی را برای مهدکودک فرزندتان درست می کنید

یا ابرهای رعد و برق را برای جلوه دادن بر روی نمای کاردستی یک دانش آموز متوسطه جمع کنید، توپ های پنبه ای ساده همه کاره ترین مواد موجود هستند.

مطمئن شوید که از توپ های پنبه ای تمام پنبه ای استفاده می کنید. توپ های مصنوعی یا مخلوط های مصنوعی/پنبه ای به خوبی کار نمی کنند.

 گام اول آموزش کاردستی ابر:

توپ های پنبه را با دست تکه تکه کنید تا ابرهایی واقعی و زیبا ایجاد کنید. توپ ها را به آرامی بکشید تا به نوارهای الیافی تبدیل شوند،

سپس از چسب اسپری یا چسب حرارتی استفاده کنید تا آن را روی پس زمینه یا روی یک مقوا ثابت کنید.

 گام دوم :

در این قسمت از آموزش کاردستی ابر ، مطمین شوید که پنبه ها به مقوا خوب چسبیده اند ، حال دوباره روی پنبه ها چسب بزنید و دوباره پنبه روی آن قرار دهید.(میتوانید حدود ابر برا برای کودک با مداد مشخص کنید و یا اجازه دهید با خلاقیت خودش ابر بسازد)

گام سوم :

در مرحله آخر آموزش کاردستی ابر، در زیر ابر قطرات باران را با ماژیک رسم کنید

به همین سادگی یک کاردستی ابر زیبا دارید

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12367″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

2- آموزش کاردستی ابر و رنگین کمان

مواد لازم

1- مقوای سفید

2- قیچی

3-پنبه

4- چسب

5-ربان های رنگی(بنفش، آبی، سبز ،زرد، نارنجی، قرمز)

آموزش کاردستی ابر و رنگین کمان

گام اول:

اولین کار برای کاردستی ابر و رنگین کمان این است که طرح ابر مورد نظر خود را روی یک مقوا رسم کنید و با قیچی آن را جدا کنید

اموزش کاردستی ابر 2

گام دوم :

توپ های پنبه ای کوچک درست کنید و با چسب به ابر بچسبانید

آموزش کاردستی ابر9

گام سوم:

ربان های رنگی را به پست ابر بچسبانید

حالا کاردستی ابر و رنگین کمان ما آماده است ( میتوانید برای درست کردن رنگین کمان به مقاله کاردستی رنگین کمان رجوع کنید)

آموزش کاردستی ابر 8[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

3- آموزش کاردستی ابر با خمیر ریش

در اینجا علاوه بر کاردستی یک آزمایش علمی بسیار ساده هم به کودکان درباره ابر و باران آموزش می دهیم. انجام آن در خانه یا کلاس درس بسیار سرگرم کننده است و این آزمایش علمی ابر بارانی فقط از موادی که معمولاً یافت می شود استفاده می کند.

آب و هوا در جایی که ما زندگی می کنیم در حال تغییر است و ما شاهد ظهور ابرهای بیشتر و باریدن باران هستیم. من اغلب توجه کودکان را به ابرها متمرکز می کنم زیرا آنها هرگز یکسان و همیشه جالب به نظر نمی رسند.

ما اغلب در مورد شکل و اندازه ابرها و تفاوت آنها در سایه های خاکستری صحبت می کنیم. این مکالمات رایج ما را به یادگیری بیشتر در مورد ابرها و چگونگی باریدن باران از آنها سوق داد.

به یاد می‌آورم که در حین اضافه کردن پین‌های مختلف به حساب پینترست خود، با یک آزمایش علمی کوچک و سرگرم‌کننده مواجه شدم.

فوق العاده ساده و با استفاده از تنها چند ماده معمولی، می دانستم که باید آن را امتحان کنیم. ممکن است فقط مفهوم باران را به عنوان یک نمایش بصری توضیح دهد.

مواد لازم

1- لیوان یا شیشه مربا

2- آب

3- خمیر ریش

4- قطره چکان

5- رنگ خوراکی

مراحل ساخت کاردستی ابر با خمیر ریش:

گام اول :

به سادگی از کودک خود بخواهید آب را داخل لیوان بریزد و حدود یک اینچ از لبه آن فاصله بگیرد.

گام دوم : 

یک لایه خمیر ریش را با احتیاط به آب اضافه کنید. مطمئن شوید که آن را خیلی ضخیم نکنید، متوجه می شوید که باید مدت زیادی منتظر بمانید تا جادو شروع شود و این کمی کسل کننده است. خمیر نمایانگر یک ابر است و آب جو زمین است.

گام سوم:

به سادگی چند قطره رنگ خوراکی آبی را به خمیر ریش اضافه کنید.  رنگ خوراکی شروع به عبور از خمیر می کند و از طریق آبی که در لیوان است پایین می آید! این دقیقاً مانند رگه هایی از باران خواهد بود. که بسیار جذاب است .

برای بعضی از کودکان این مفهوم احتمالاً بسیار پیچیده است، که کاملاً خوب است، اما اگر آن را با زبان ساده و آشنا توضیح دهید، ممکن است بتوانند بین آنچه در آزمایش اتفاق می‌افتد و آنچه در محیط خود می‌بینند ارتباط برقرار کنند.

من این آزمایش را در فضای باز انجام دادم تا بتوانم مستقیماً به برخی از ابرهای بیرون اشاره کنم. توضیح دادم که ابرهای خاکستری تیره‌تر با قطرات آب یا باران (رنگ غذا) سنگین هستند و به زودی آزاد می‌شوند و شروع به سقوط روی زمین می‌کنند، دقیقاً مانند آنچه در آزمایش می‌توانیم ببینیم.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12381″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row]

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *