نمایشگاه آنلاین کاردستی سرا
نمایشگاه آنلاین کاردستی سرا
آموزش بازی و ریاضی کودکان دبستانی01

بازی ریاضی |آموزش عملیات ساده ریاضی دبستان

در این بخش میخواهیم به آموزش بازی و ریاضی کودکان دبستانی در کاردستی سرا بپردازیم.
آموزش بازی و ریاضی کودکان دبستانی از طریق بازی و سرگرمی به کودکان بسیار تاثیرگذار تر و آسان تر خواهد بود. با سرگرمی هایی بسیار راحت و جالب میتوانید مفاهیم اولیه ریاضی را برای کودک جا بیاندازید . به این طریق از ابتدا کودک با ریاضیات ارتباط خوبی برقرار خواهد کرد. روی تعدادی بشقاب یک بار مصرف با ماژیک اعداد را بنویسید و همینطور تعدادی عملیات جمع و تفریق ساده. تعدادی فندوق یا خوردنی مناسب و موردعلاقه ی کودک را در اختیارش قرار دهید. حال با کمک هم و با استفاده از فندوق ها اعداد و عملیات را نشان دهید. سعی کنید شیوه کار را به کودک نشان دهید و سپس اجازه دهید خودش بازی کند مگر اینکه کودک از شما کمک بخواهد.

آموزش بازی و ریاضی کودکان دبستانی01

آموزش بازی و ریاضی کودکان دبستانی02

آموزش بازی و ریاضی کودکان دبستانی03

آموزش بازی و ریاضی کودکان به آسانی 1+1=2 است. فراتر از مداد و کاغذ بروید تا ریاضی را به یک تجربه یادگیری تبدیل کنید که برای شما و فرزندانتان سرگرم کننده است. این استراتژی‌های سریع و آسان به شما کمک می‌کند تا به بچه‌هایتان ریاضی بیاموزید و آنها را به ریاضیدان‌های کوچک تبدیل کند.
آموزش ریاضی با شمارش شروع کنید

آموزش بازی و ریاضی کودکان با دانستن اعداد توسط فرزند شما آغاز می شود. می توانید با همان راهبردهایی که برای آموزش ریاضی به آنها استفاده می کنید، به آنها کمک کنید تا شمارش را یاد بگیرند.

استراتژی های مفید برای نظم و انضباط در کلاس درس

کودکان ممکن است به حفظ اعدادی که تکرار می کنید بهتر پاسخ دهند یا ممکن است با دیدن شمارش اشیاء از یک تا ده شما اعداد را بگیرند. روشی که ممکن است برای یکی از فرزندان شما موثر باشد، ممکن است برای دیگری مناسب نباشد. هر کودک را جداگانه بسنجید.

هنگامی که کودک شما شروع به شمارش کرد، شما آماده هستید که با برخی از اصول اولیه ریاضی شروع کنید. آنها قبل از اینکه متوجه شوید اضافه و کم می کنند. فرزندان شما به آسانی 1+1=2 است. فراتر از مداد و کاغذ بروید تا ریاضی را به یک تجربه یادگیری تبدیل کنید که برای شما و فرزندانتان سرگرم کننده است. این استراتژی‌های سریع و آسان به شما کمک می‌کند تا به بچه‌هایتان ریاضی بیاموزید و آنها را به ریاضیدان‌های کوچک تبدیل کند.

از اشیاء روزمره استفاده کنید

شما در حال حاضر همه چیز مورد نیاز برای شروع آموزش ریاضی به فرزند خود را دارید. دکمه ها، سکه ها، پول، کتاب، میوه، قوطی سوپ، درختان، ماشین ها – می توانید اشیایی را که در دسترس دارید بشمارید. وقتی به تمام اشیاء فیزیکی که می توانید بشمارید، اضافه کنید، تفریق کنید و ضرب کنید، به راحتی می توانید ریاضی را آموزش دهید.

اشیاء روزمره همچنین به شما کمک می کنند تا به کودک خود بیاموزید که اشیا برای مهم بودن در ریاضیات لازم نیست یکسان باشند. شمردن سیب یک درس ریاضی عالی است، اما شمردن سیب، پرتقال و هندوانه با هم روند فکر را گسترش می دهد. کودک به جای اجرای یک بازی معمولی اعداد 1، 2، 3، شمارش را با اشیاء مختلف وصل می کند.

بازی های ریاضی را انجام دهید

بازی‌های زیادی در بازار وجود دارد که به شما در آموزش بازی و ریاضی کودکان کمک می‌کنند.
بازی‌های رومیزی ریاضی پیشرفته می‌آیند و می‌روند، بنابراین فروشگاه‌ها را برای بازی‌های داغ امروز بررسی کنید.
برخی از بهترین بازی های ریاضی از تخیل خود شما می آیند. ریاضی را بازی کنید. از گچ برای نوشتن اعداد در خیابان استفاده کنید و بچه هایتان را با سؤالات ریاضی که باید با دویدن به سمت عدد صحیح به آنها پاسخ دهند، امتحان کنید. مهارت های اولیه شمارش را با بلوک ها شروع کنید. آموزش بازی و ریاضی کودکان می تواند به فعالیتی تبدیل شود که آنها از آن لذت می برند تا یک تمرین آموزشی.

پخت کوکی ها

کوکی های نرم افزار آموزشی بسیار خوبی برای آموزش بازی و ریاضی کودکان هستند. در حالی که می‌توانید کوکی‌هایی را که می‌پزید برای ریاضیات ساده بشمارید، یک دسته تازه نیز برای آموزش کسری عالی است.

با یک چاقوی پلاستیکی، بچه ها می توانند یاد بگیرند که چگونه یک کلوچه را به قسمت های هشتم، چهارم و نصف برش دهند. عمل دیدن بصری یک چهارم ایجاد شده و همچنین تقسیم آن کل به یک چهارم در ذهن کودک تأثیر می گذارد.

از آن تکه های کوکی کوچک برای آموزش جمع کردن و تفریق کسرها به فرزندتان استفاده کنید. به عنوان مثال، 1/4 یک کوکی + 1/4 یک کوکی = 1/2 از یک کوکی. قطعات را کنار هم قرار دهید تا نیمه کوکی را ببینند.

یک جایگزین برای پخت کوکی ها استفاده از خمیر شیرینی خام یا درست کردن خمیر بازی خود است. البته، شما نمی توانید پس از اتمام یادگیری آموزش بازی و ریاضی کودکان، کسرهای خود را بخورید، اما می توانید از خمیر شیرینی یا خاک رس قالب گیری مجدد استفاده کنید.

روی چرتکه سرمایه گذاری کنید

حتی کوچکترین دست ها عاشق لغزش مهره های چرتکه به جلو و عقب در امتداد سیم هستند. از چرتکه می توان برای آموزش جمع، تفریق، ضرب و تقسیم به بچه ها استفاده کرد.

با چرتکه، بچه ها مهارت های حل مسئله را توسعه می دهند. یک منطق پشت استفاده از چرتکه وجود دارد، بنابراین مطمئن شوید که می دانید هر مهره رنگی چه گروهی از اعداد را برای استفاده دقیق از آن نشان می دهد.

تست فلش کارت

فلش کارت‌ها می‌توانند به شما نشان دهند که 2+2 برابر است، اما اجازه دادن به بچه‌ها برای کسب تجربه عملی از شمارش ممکن است بهتر عمل کند. با استفاده از فلش کارت و تجربه عملی، ترجیحات یادگیری فرزندتان در آموزش بازی و ریاضی کودکان را ارزیابی کنید.

برخی از کودکان با دیدن پاسخ روی کارت یا شمردن تصاویر روی کارت بهتر یاد می گیرند. دیگران واقعاً مفهوم ریاضی را درک نمی کنند مگر اینکه به آنها اجازه دهید اشیاء فیزیکی را بشمارند. درس های ریاضی خود را با هم ترکیب کنید تا ببینید کدام روش برای فرزند شما بهترین کارآمد است.

ریاضی را به یک فعالیت روزانه تبدیل کنید

از ریاضیات در برنامه روزانه خود استفاده کنید. به فرزندتان کمک کنید از درس های ریاضی خود بیشترین بهره را ببرد، زمانی که آن را در زندگی روزمره خود وارد می کنید و در عین حال اهدافی را که می توانند به آنها برسند تعیین می کنند.

پشت چراغ قرمز چند ماشین آبی می بینید؟
در فروشگاه مواد غذایی، اگر فقط 10 هزار تومان داشته باشیم، چند کیک و یا شیر کاکائو می توانیم بخریم؟
در مطب دکتر، وقتی سه نفر پشت سر صدا شوند، چند بچه در اتاق انتظار می مانند؟
اگر فقط 1/4 ناهارمان را می خوردیم چقدر باقی می ماندیم؟
اگر پوشک 25 درصد تخفیف داشته باشد چقدر قیمت دارد؟
در اتوبان، اعداد روی پلاک جلوی ما چقدر جمع می شوند؟
چندتا پیراهن داخل ماشین لباسشویی میزنی؟
اگر بخواهید هشت ربع را بین چهار نفر در کیک تولد تقسیم کنید، هر نفر چند ربع می گیرد؟

وقتی به فرزندتان نشان دهید که ریاضی  چقدر می تواند سرگرم کننده باشد، او اشتیاق زیادی در مورد یادگیری پیدا می کند که می توانید آن را در دروس دیگر به کار ببرید. هنگامی که کودکان از یادگیری لذت می برند، هیچ مانعی برای آنها وجود ندارد.

امیدواریم از مقاله ی آموزش بازی و ریاضی کودکان استفاده کرده باشید.در همین راستا کاردستی سرا  در نظر دارد تا کاربران عزیز طرح و ایده های خودشون را با ادمین سایت در ارتباط بگذارید و طرح ها و ایده های خودتون با اسم خودتون داخل سایت قرار بدهید تا دیگران از ایده های شما استفاده کنند. شما میتوانید از درگاه های ارتباطی ک وجود دارد با ما در ارتباط باشیدو برای ما ارسال کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *