نمایشگاه آنلاین کاردستی سرا
نمایشگاه آنلاین کاردستی سرا
کاردستی رنگین کمان

آموزش تصویری کاردستی رنگین کمان کاغذی

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

آموزش کاردستی رنگین کمان کاغذی

در این آموزش قصد داریم دو کاردستی ساده اما زیبا را آموزش دهیم. کاردستی رنگین کمان کاغذی که بسیار سرگرم کننده است و ساخت آن واقعاً ساده است! اگر یک بسته کاغذ رنگی، یک جفت قیچی و یک منگنه دارید، پس آماده هستید!

کاردستی رنگین کمان کاغذی برای بچه ها

شما می توانید، این رنگین کمان های کاغذی بامزه را در کمتر از 10 دقیقه بسازید. یک راه عالی برای استفاده از کاغذهای رنگی اضافه و دور ریختنی شما است – و آنها بسیار زیبا هستند! دور رنگین کمان هایی که ساختید یک نخ ببندید و می توانید آنها را از سقف، دیوار یا پنجره آویزان کنید. آنها بدون نیاز به نخ و  به تنهایی ایستاده اند! بنابراین می‌توانید از آن‌ها به‌عنوان تزیینات کوچک زیبا روی میزها یا کمد بچه‌ها استفاده کنید.

مواد لازم

کاغذ های رنگی (رنگ های رنگین کمان : قرمز، نارنجی، زرد، سبز، آبی، بنفش)قیچی منگنه توپ های پنبه ای[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12233″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

نحوه درست کردن رنگین کمان با کاغذ

تعدادی از کاغذ های رنگی – از تمام رنگ های رنگین کمان نیاز دارید- وقتی از 6 رنگ مختلف استفاده می کنید، شکل این رنگین کمان ها زیباتر به نظر می رسد.کاردستی رنگین کمان کاغذی های کاغذی روشی بسیار سرگرم کننده برای بازی با کودکان است. و می توانند باعث زیبایی اتاق خواب کودک شما شوند. با فرزندتان این رنگین کمان زیبا را درست کنید و لحظات شادی با فرزندتان سپری کنید.

1-  یک نوار 2 سانت از انتهای کوتاهتر یک تکه کاغذ رنگی 30 در 22 سانت ببرید. نوار باید 2 سانت در 22 سانت باشد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12234″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]2-      یک نوار 2 در 22 سانتی از بقیه رنگ های کاردستی رنگین کمان کاغذی را ببرید تا نوارهای قرمز، نارنجی، زرد، سبز، آبی و بنفش داشته باشید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12237″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]3-     هر رنگ را طوری کوتاه کنید که حدود 2 سانت از رنگ قبل کوتاهتر باشد. قرمز: 22 سانت (طول کامل)، نارنجی: 20 سانت، زرد: 18 سانت، سبز: 16 سانت، آبی: 14 سانت، بنفش: 12 سانت.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12238″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]4-      نوارهای کاغذ را به ترتیب رنگین کمان، یکی روی دیگری قرار دهید. انتهای نوارها را در یک طرف ردیف کنید، سپس تمام 6 نوار را در حدود 10 سانت از انتهای آن منگنه کنید.[/vc_column_text][vc_message message_box_color=”pink” icon_fontawesome=”fas fa-fish”]

آموزش ساخت اوریگامی نهنگ

[/vc_message][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12239″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]5-      انتهای انتهای دیگر هر نوار کاغذ را ردیف کنید. با هماهنگ کردن انتهای دو نوار کوتاه (بنفش و آبی) شروع کنید. سپس یکی یکی انتهای رنگ بعدی را ردیف کنید تا تمام انتها با هم جمع شوند.

6-     مجدداً نوارهای کاغذ کاردستی رنگین کمان کاغذی را به اندازه 2 سانت از انتها به هم با منکنه  متصل کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12240″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]7-     نوارهای کاغذ کاردستی رنگین کمان کاغذی ، شما باید مانند رنگین کمان قوس شوند.

 8-    برای ساختن ابرها، باید یک توپ پنبه ای را پر کنید. اگر توپ پنبه ای شما به راحتی از هم جدا نمی شود، از قیچی برای ایجاد یک برش کوچک در یک طرف پنبه استفاده کنید.

9-     سپس آن را کشیده و به شکل ابری از هم جدا کنید.[/vc_column_text][vc_single_image image=”12241″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]10-      یک انتهای کاردستی رنگین کمان کاغذی با کا غذ را در وسط توپ پنبه قرار دهید. سپس پنبه را از هر طرف تا کنید و آن را به رنگین کمان منگنه کنید تا در جای خود ثابت بماند.

11-      این کار را برای توپ پنبه ای در طرف دیگر رنگین کمان تکرار کنید و کاردستی رنگین کمان کاغذی شما کامل شد!

تعدادی از کاردستی رنگین کمان کاغذی را درست کنید و بر روی یک مقوا بچسبانید و به دیوار اتاق کودکتان بچسبانید. با میتوانید نخ به دور رنگین کمان ها ببندید و از سقف اتاق کودکتان آن ها را آویزان کنید.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12242″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”https://www.kardastisara.com/?p=12230&preview=true”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

کاردستی رنگین کمان کاغذی – روش دوم :

همه عاشق رنگین کمان هستند! آنها یکی از زیباترین شگفتی های طبیعی هستند و حتی در بارانی ترین روزها ما را شاد می کنند. چقدر عالی میشه اگر رنگین کمانی داشته باشید که بتوانید آن را به اتاق خودتان ببرید.

رنگین کمان ها زمانی ایجاد می شوند که نور خورشید قطرات باران را منعکس می کند و باعث می شود نور به نمایشگری با رنگ های مختلف تقسیم شود. اما برای این پروژه نیازی به باران نخواهید داشت – فقط از لاک ناخن و آب برای ایجاد جلوه رنگین کمان روی یک تکه کاغذ استفاده می کنید. وقتی کارتان تمام شد، فرزندتان تکه ای از رنگین کمان خود را خواهد داشت – بدون اینکه مجبور باشد چتر به همراه داشته باشد و یا نگران مرسض شدن او در هوای سرد باشید.

مواد لازم بر ای ساخت رنگین کمان با کاغذ

کاسه ای پر از آب
لاک ناخن شفاف (برق ناخن)
تکه های کوچک کاغذ رنگی- سیاه (چهار برگه به خوبی کار می کنند)
دستمال کاغذی برای خشک کردن آثار هنری شما

سپس برای ساخت کاردستی رنگین کمان کاغذی این کار را انجام دهید:
1 قطره لاک ناخن شفاف(برق ناخن) را به کاسه آب اضافه کنید. پخش شدن آن روی سطح آب را تماشا کنید.
کاغذ را به سرعت در آب بالای لاک فرو کنید.
کاغذ را روی دستمال کاغذی قرار دهید تا خشک شود.
هنگامی که لاک ناخن خشک شد (این فقط چند دقیقه طول می کشد)، کاغذ را در زوایای مختلف کج کنید تا الگوهای رنگین کمان ظاهر شوند.برای انجام بهتر، در کنار یک پنجره آفتابی این کار را انجام دهید که رنگ‌ها زنده‌تر به نظر می‌رسند.
این را بپرس:
چه رنگ هایی را در رنگین کمان می بینید؟
نور چگونه بر چیزی که می بینید تأثیر می گذارد؟

چه اتفاقی دارد می افتد؟
وقتی کاغذ را در آب فرو می‌کنید، با لایه نازکی از لاک ناخن پوشانده می‌شود و رنگ‌های رنگین کمانی که می‌بینید توسط فرآیندی به نام “تداخل لایه نازک” ایجاد می‌شوند. این همان تأثیری است که هنگام مخلوط شدن روغن با آب در جاده در روزهای بارانی خواهید دید! به همین سادگی یک کاردستی رنگین کمان کاغذی دارید. این کاردستی زیبا را به همراه فرزندتان درست کنید و ضمن بازی مهارت های حرکتی کودکتان را افزایش دهید.

آنچه ساخت کاردستی با کاغذ به کودکان آموزش می دهد

مهارت ها: مهارت های حرکتی ظریف، مشاهده، روش علمی
موضوعات: انعکاس و شکست امواج نور، تداخل فیلم نازک[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”violet” icon_fontawesome=”fas fa-shopping-bag”]

فروشگاه کاردستی سرا

[/vc_message][/vc_column][/vc_row]

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *