نمایشگاه آنلاین کاردستی سرا
نمایشگاه آنلاین کاردستی سرا
مرحله آخر ساخت تمساح

آموزش ساخت کاردستی تمساح کاغذی | 11 مرحله

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

آموزش کاردستی با کاغذ|کاردستی تمساح

اوریگامی یا آموزش کاردستی با کاغذ ار مباحث بسیار جذاب امروزی است در اینجا می خواهیم طریقه درست کردن کاردستی تمساح کاغذی را فرا بگیریم. تمساح کاغذی با استفاده از یک تکه کاغذ و یک ماژیک ما را دنبال کنید. قبل از آموزش بهتر است فواید ساخت کاردستی توسط کودکان را مختصری برای شما شرح دهیم .

کاردستی : افزایش خلاقیت ، خودباوری و اعتماد بنفس در کودکان

با سلام . زمان بچگی ما کاردستی درست کردن مصیبتی بود تمام خاندان جمع می شدند با لطایف الحیل یک کاردستی برای ما درست کنند ما هم با ذوق و شوق به مدرسه می بردیم و معمولا بچه پولدارها با توجه به امکانات بیشتر نمره بهتری می گرفتند.

اما هیچ وقت خلاقیتی در آن نبود امروزه در دنیا سعی می کنند با استفاده از کاردستی خلاقیت بچه ها را بالا ببرند . این ژاپنی ها که در همه چیز معمولا خوش می درخشند. در این موضوع هم دنیا را با واژه اوریگامی آشنا کردند .

(حالا شما بلافاصله برای ضد حال به ما نزنید و نگویید در اسپانیا اول شروع شده یا انگلیس یا خود ما موشک کاغذی می ساختیم بگذریم) این چشم بادامی ها در رابطه با این موضوع خوب کار کرده اند انشاالله در مدارس ما هم به دنبال این گونه موارد باشیم که بتواند مهارت های زیادی را در کودکان بوجود بیاورد.

خلاقیت، ایجاد خود باوری و اعتماد به نفس، کار گروهی و… در این مقاله سعی داریم با کمترین امکانات که شامل کاغذ قیچی و یک ماژیک است یک کاردستی درست کنیم . من از انواع بزرگ و کوچک مارمولک از سمندر ها گرفته تا کروکودیل هفت متری چندشم می شود(بخوانید می ترسم) اما برای آموزش کودکان و آشنایی با آنها مجبوریم گاندو بسازیم .

اشتباه نکنید کار ما سریال سازی نیست . گاندو نوع ایرانی تمساح است. این موجود وحشتناک که همواره مرا یاد دایناسورها می اندازد در اقصی نقاط جهان اسامی گوناگونی دارد .

البته تفاوت هایی هم با هم دارند. اسامی مانند کروکودیل ، تمساح، گاندو، Alligator الیگیتور( اگه یادتان باشد اسم یه کارتون هم بود )، کایمن، کرایس کروک، لولونگ ، گرال بگذریم میگویند 22 نمونه از این موجودات وجود دارند.

یک نکته جالب این است که از نظر بعضی چیزها با پرندگان شباهت دارند مثلا سنگ دان دارند بگذریم. برای آموزش کودکان علاوه بر عنوان کردن ویژگی ها و مشخصات انواع حیوانات و جانواران یکی از روش های یادگیری ساختن کاردستی آنها است که مکمل درس خواهد بود. در ادامه مقاله کاردستی تمساح کاغذی همراه ما باشید.

فایده های اوریگامی

پرورش دادن هوش در بچه ها

اوریگامی (کاردستی کاغذی) به هر دو نیمکره مغز مربوط می شود و با توانمند کردن هر دو نیمکره مغز به حل مسائل پیچیده کمک می کند و تمرین ورزشی بسیار مفیدی برای مغز کودکان به حساب می آید..

تقویت مهارت ودقت در کودکان

در اوریگامی (کاردستی کاغذی) برای ساخت موجودات کاغذی لازم است از الگوی مورد نیاز به دقت پیروی شود زیرا امکان گذر کردن از یک مرحله یا حذف مرحله قبلی وجود ندارد. پیدا کردن مهارت آموزشی است که لازمه بسیاری از مراحل زندگی کودکان در طی رشد آنان می باشد.

آموزش ساخت اوریگامی لک لک

بالا بردن تمرکز

در اوریگامی (کار دستی کاغذی) تا کردن ها ی پشت سر هم کاغذ و تمرکز بر ساخت یک شکل مشخص مثلا یک پرنده یا یک پستاندار سبب افزایش بیشتر تمرکز کودک و همچنین جلوگیری از استرس و اضطراب وی می گردد.

افزایش و بهبود تجسم هنری

در اوریگامی (کاردستی کاغذی) کاردستی های ساخته شده به شکل ظاهری حیوانات و یا سایر اشیائ واقعی شباهت زیادی دارد به همین علت سبب پرورش ذائقه بصری کودک که مبنایی برای آشنایی و انجام هنر های زیبا و آثار گرافیکی می گردد.

بالا بردن و تقویت اعتماد به نفس

در اوریگامی (کاردستی کاغذی) اگر کار به شکل گروهی انجام شود (چیزی که ما در آن بسیار ضعیف هستیم) موجب افزایش اعتماد به نفس کودک و تقویت مهارت های اجتماعی و معاشرت جمعی وی می گردد.

بالا بردن و تقویت میزان خلاقیت کودک

در اوریگامی (کاردستی کاغذی) ما به کودکان خلاقیت در کار و پیگیری را آموزش می دهیم. در اوریگامی یک تکه کاغذ به دفعات و به شکلهای مختلف تا می شود تا اشکال حیوانات و یا سایر اشیائ های کاغذی به دست آید.

آموزش و فرا گیری صبر کردن

در اوریگامی (کاردستی کاغذی)با تا کردن های پیاپی کاغذ مطابق الگوها و نقشه ها و دستورالعمل های آن ، کودکان یاد می گیرند که تا اتمام کار ساخت اوریگامی (کاردستی کاغذی) صبور باشند و کار خود را پیگیری کنند.

 آموزش  کاردستی تمساح کاغذی

امروز می خواهم یک کروکودیل درست کنم.  حالا میخوام طرز درست کردنش رو بهتون یاد بدم. بیا بریم!!
در آن کاغذ اوریگامی مربع است و آنها چیزی در آن بودند. این کاغذی است که به شما می گوید چگونه کروکودیل درست کنید . من از آن برای کمک به من استفاده می کنم
مرحله نخست کاردستی تمساح : ابتدا به یک کاغذ مربعی نیاز دارید، سپس آن را بین 25 درصد درست می کنید، اما اگر می خواهید کار را آسان تر کنید. ابتدا باید 50 درصد آن را بسازید که این راه راحت تر است. به زبان دیگر مربع را مستطیل کنید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12189″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”https://www.kardastisara.com/Crocodile Craft/”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]مرحله ی بعدی  کاردستی تمساح:  سپس آن را با هم تا کنید. حالا باید آن را به 8 تکه مربع مساوی تبدیل کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12191″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_message message_box_color=”pink”]

آموزش ساخت اوریگامی بابانوئل با کاغذ

[/vc_message][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]گام سوم کاردستی تمساح:  حال باید آن را مانند یک مثلث در سمت چپ و راست بسازید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12192″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]مرحله 4  کاردستی تمساح: سپس باید آن را به شکل مثلث تا کنید و مانند قبل دوباره آن را بردارید. در تا کردن دقت کنید .[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12194″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]مرحله پنجم کاردستی تمساح: حالا باید یک سوراخ در تصویر سمت راست ایجاد کنید. شما آن را چهار. سپس آن را بچرخانید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12197″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]مرحله ششم کاردستی تمساح: سپس باید آن را به شکل الماس در آورید. سپس آن را با هم تا کنید. اما مطمئن شوید که درست است.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12198″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]مرحله هفتم کاردستی تمساح: سپس دو زاویه ای را که دارید آن را مانند تصویر تا می بینید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12199″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]مرحله هشتم کاردستی تمساح: حالا باید آن را بچرخانید سپس کمی شاید 2 یا 3 سانتی متر برش دهید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12200″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]مرحله نهم کاردستی تمساح : سپس مانند تصویر آن را تا کنید و پاهایش را بگیرید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12202″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]مرحله دهم کاردستی تمساح : حالا باید آن را مانند تصویر بسازید. سپس چشم آن را بکشید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12203″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]مرحله 11 کاردستی تمساح: حالا، تقریباً آن را دارید، حالا باید چیزهای تیز روی پشت تمساح بکشید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”12204″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]امیدوارم که از این آموزش ( کاردستی تمساح  )بهره ی لازم را برده باشید. آموزش های  متنوع و جالب ما در راه است. منتظر باشید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *